Nasza pizza

Pizza to chyba jeden z najpopularniejszych tak zwanych fast foodów na świecie. Mimo tego, że większości osób pizza kojarzy się z daniem tłustym i niezdrowym, to nie do końca jest to prawda. Staramy się od dawna przełamywać stereotypy w tym zakresie. Pizza to tradycyjne danie włoskie. Niestety, jak to bywa w przypadku licznych potraw, przechodziła ona przez masę metamorfoz w poszczególnych krajach i dzisiaj w wielu miejscach pizza odbiega od tradycji i nie ma nic wspólnego z tradycją włoską. Należy tu zwłaszcza zwrócić uwagę na Stany Zjednoczone i ich wersje tego posiłku- a więc tłuste, z kilogramami sera i milionami kalorii, totalnie pozbawione smaku.

Tymczasem pizza we Włoszech, to zupełnie inne danie, które nie ma z wersją amerykańską nic wspólnego. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że w Italii w zależności od regionu, mamy do czynienia z dwoma rodzajami pizzy- chodzi tu dokładnie o grubość ciasta. Mało tego, najważniejszy dla Włochów jest też odpowiedni dobór składników i to, aby w pizzy nie było ich za dużo. Pamiętajmy, że dodatki do pizzy nie mogą być najważniejsze, chodzi tu mianowicie o całe danie. My w naszej pizzerii Oregano wracamy do korzeni. Pizza serwowana w naszym lokalu jest oparta na tradycyjnej recepturze i nie ma niczego wspólnego z tak zwanych fast foodem. Z racji tego, że naszym klientom serwujemy pizzę już od 1998 roku, to wiemy co jest najważniejsze.

Stawiamy na jakość oraz na smak. Z tego też względu do wyrobu pizzy używamy oryginalnych i najlepszych składników. Nie bez znaczenia są tutaj dodatki oraz tradycyjny włoski sos. Większość pizzerii proponuje multum wszystkich dodatków, zapominając o tym co najważniejsze, a więc o cieście. Pizzeria Oliwa proponujemy wyszukane i ciekawe połączenia, co mogą Państwo zobaczyć w naszym menu. Pamiętamy o smakach i o tym, że pizza to przede wszystkim odpowiedniej grubości ciasto i ciekawie skomponowane dodatki, które są świeże. Istotną rolę pełni również piec, w którym jest ona wypiekana. My staramy się umiejętnie wszystkie te cechy połączyć, tak by danie było jak bardziej zbliżone do włoskiego oryginału i nie miało nic wspólnego z tym, czym zalany jest nasz rynek. Tym samym, jedząc naszą pizzę, otrzymują Państwo tradycyjne włoskie danie, z najlepszymi i wyłącznie świeżymi dodatkami.

Na specjalne życzenie klienta, możemy skomponować dodatki według uznania.